Wynajem aut dostawczych w Katowicach

Samochody dostawcze to samochody relatywnie drogie w zakupie i utrzymaniu. Nie można się temu dziwić, ponieważ są to pojazdy specjalistyczne. Dlatego w wielu przypadkach warto jest postawić raczej na wynajem aut dostawczych w Katowicach niż je kupować.

Kto powinien zdecydować się na wynajem aut dostawczych?

Zazwyczaj zasada ogólna mówi nam, że jeśli samochody dostawcze są podstawą działalności firmy, jej głównym źródłem przychodów, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup lub leasing. Wynajem jest lepszą opcją dla firm mniejszych, które samochodów dostawczych potrzebują czasami, nie w dużych ilościach i nie posiadają też infrastruktury do zarządzania flotą pojazdów dostawczych. Wynajem wiąże się z mniejszymi kosztami obsługi samochodów, chociaż zazwyczaj powoduje powstanie wyższych kosztów w przeliczeniu na jeden wykorzystywany w firmie samochód. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tak wyliczone koszty nie obejmują ryzyka wypadku pojazdu, jego poważnej awarii czy sytuacji, w której samochód stanie się niepotrzebny, a  i tak będzie obciążał firmę.

Jaka firma?

Polecamy zapoznanie się z ofertą firmy Wynajem-ducato.pl – gwarancja elastycznych warunków wynajmu samochodów dostawczych.